7 dirkačev, ki so postavili najhitrejše kroge v 2020

0

Vsak dirkač Formule 1 je hiter, kljub temu pa se na dirki najde dirkač, ki je najhitrejši in tako najhitreje odpelje krog. Po pravilu, ki so ga uvedli v sezoni 2019, tako dobi dodatno točko na dirki. Letos je najhitrejše kroge postavljalo 7 dirkačev. Od tega je največ hitrih krogov postavil sedemkratni svetovni prvak Lewis Hamilton, najhitrejše kroge pa so dosegali dirkači moštev Mercedes, Red Bull, McLaren in Renault.

Lewis Hamilton

Lewis, ki je letos dobil 11 od 17 dirk, je postavil tudi 6 najhitrejših krogov na dirkah. Najboljši čas je postavil na dirki za VN Madžarske (1.16:627), VN ob 70. letnici F1 (1.28:451), VN Italije (1.22:746), VN Toskane (1.18:833), VN Portugalske (1.18:750) in na dirki za VN Emilije Romanje, s časom 1.15:484.

Lewis je zmagal na štirih dirkah, na katerih je dosegel najboljši čas, vendar mu na dirki za VN Italije in na VN ob 70. letnici ni uspelo prvemu prečkati ciljno črto. Na kvalifikacijah pred dirko za VN Italije je s povprečno hitrostjo 264,362 km/h podrl dosedanji rekord Kimija Raikkonena in dosegel nov najhitrejši krog v zgodovini Formule 1.

Max Verstappen

Nizozemski dirkač je po skupnem seštevku končal na tretjem mestu, prav toliko pa je dosegel tudi najhitrejših krogov. Najhitrejše kroge je dosegel na VN Velike Britanije (1.27:097), VN Eifla (1.28:139) in na prvi dirki v Bahrajnu, s časom 1.32:014.

Max je v sezoni 2020 zmagal dvakrat, vendar ne na dirkah, kjer je postavil najboljši čas.

Valtteri Bottas

Finski dirkač, ki je prvenstvo končal na drugem mestu, je dosegel tudi dva najhitrejša kroga. Najboljši krog je odpeljal na dirki za VN Španije (1.18:183) in na VN Rusije (1.37:030).

Medtem ko Valtteriju na dirki za VN Španije ni uspelo zmagati, je dirko v Rusiji končal prvi.

Lando Norris

Mladi britanski dirkač letos ni zmagal, je pa dvakrat dosegel najboljši čas dirke. To mu je uspelo na prvi dirki sezone v Avstriji (1.07:475) in na dirki v Turčiji, s časom 1.36:806

Daniel Ricciardo

Avstralski dirkač, ki se drugo leto seli iz Renaulta v McLaren, je svojo kariero pri francoskem moštvu zaključil na petem mestu, dosegel pa je tudi dva najhitrejša kroga. Daniel je tako najhitreje odpeljal v Belgiji (1.47:483) in na zaključni dirki sezone v Abu Dabiju (1.40:926).

Carlos Sainz

Tudi Carlos bo v prihodnji sezoni menjal moštvo in sedel v rdeč bolid. Kariero pri McLarnu je zaključil na 6. mestu, takoj za Ricciardom. V sezoni 2020 je dosegel najhitrejši krog na drugi dirki v Avstriji in ob tem dosegel čas 1.05:619.

George Russell

Omembe vreden Britanec se je letos izkazal potem, ko je v Mercedesu zamenjal Lewisa Hamiltona. Zmaga se mu je na dirki v Sakhiru izmuznila, ko je Mercedes naredil veliko napako ob postanku v boksih. George je na tej dirki dosegel najhitrejši krog s časom 0.55:404, s tem pa je postavil tudi najkrajši čas kroga v celotni sezoni 2020. Najhitrejši krog mu je uspel, čeprav v primarnem moštvu Williams ni dosegel boljšega mesta od 11.