
Helmut Marko je izrazil svoje nezadovoljstvo s predstavo Sergia Pereza na dirki v Imoli, kjer je imel mehiški dirkač po njegovem mnenju zelo slab dan.
Medtem ko je Marko lani dolgo zagovarjal nekdanjega dirkača Red Bulla Alexandra Albona, je Avstrijec že zelo zgodaj v sezoni izrekel nekaj kritik na račun novega dirkača Sergia Pereza.
Perez je v Imoli po odlični predstavi v kvalifikacijah, kjer je zasedel drugo mesto, na dirki razočaral in ostal brez točk, nad njegovo predstavo pa ni bil navdušen niti njegov šef Helmut Marko.
“V kvalifikacijah se je pričelo dobro,” je Marko povedal za Servus TV. “Naenkrat je od nikoder odpeljal drugi najboljši čas. Potem smo mislili, da se bo vse postavilo na svoje mesto.
“Mislim, da mu pnevmatik ni uspelo takoj spraviti na temperaturo, kot je to storil Max. Seveda je 11. mesto več kot frustrirajoče, predvsem pa ga je vrtenje ob ponovnem startu stalo vse. V bistvu je bil zanj to zelo slab dan z zelo slabo predstavo. “