Gasly najhitrejši na deževnem tretjem prostem treningu v Carigradu

0

Pierre Gasly [AlphaTauri] je bil najhitrejši na tretjem prostem treningu pred dirko za VN Turčije na dirkališču Istanbul Park. Francoz je je bil za dobro desetinko hitrejši od Maxa Verstappna [Red Bull], ki mu je sledil njegov moštveni kolega Sergio Perez.

Karavana Formule 1 je zbrana v Carigradu, kjer bo v nedeljo na sporedu 16. letošnja dirka za svetovno prvenstvo. V soboto je dirkače pričakal mokra steza, na kateri je bil najhitrejši Pierre Gasly, ki je bil s časom 1:30.447 za 0,164 sekunde hitrejši od Maxa Verstappna, še dodatno desetinko pa je zaostal Sergio Perez.

Za najboljšo trojico sta se uvrstila oba dirkača Ferrarija Carlos Sainz in Charles Leclerc, šesti čas treninga pa je dosegel Fernando Alonso [Alpine].

Sedmo mesto je dosegel Kimi Raikkonen [Alfa Romeo], osmi pa je bil Yuki Tsunoda [AlphaTauri].

najboljšo deseterico pa sta dopolnila še Valtteri Bottas [Mercedes] in Esteban Ocon [Alpine].

Trening je bil po slabe po ure prekinjen z rdečo zastavo, potem ko je George Russell s svojim Williamsom obtičal v pesku.