
Max Verstappen je s pole positiona startal nekoliko slabše od Hamiltona, ki je nemudoma napadel Nizozemca. Verstappnu je v prvem poskusu uspelo ubraniti svoj položaj, vendar Hamilton ni odnehal in boj se je nadaljeval skozi celoten prvi krog.
Ob koncu prvega kroga je Hamilton znova napadel ob tem pa trčil v dirkača Red Bulla, ki je izgubil nadzor nad svojim Red Bullom in silovito trčil v zaščitno ograjo. Verstappen je tako videno pretresen dirko končal že v prvem krogu, medtem ko je Hamilton nadaljeval na drugem mestu, za Charlesom Leclercom, ki je prevzel vodstvo.
FIA je dirko prekinila z rdečo zastavo, da bi lahko umaknila povsem razbit Red Bullov dirkalnik, dirkači pa so zapeljali v bokse.
Lewis Hamilton and Max Verstappen's crash! #BritishGP #F1 pic.twitter.com/gonVIosYwt
— F1 Sports (@F1Sportss) July 18, 2021
What is Hamilton doing, honestly 🤬#f1 #formula1 #BritishGP #Hamilton #verstappen #Verstappen #lewishamilton #crash pic.twitter.com/fQ69a92PfJ
— formula1.sheesh (@f1sheesh) July 18, 2021
Crazy scenes as Hamilton and Verstappen were battling to kick off at the front. #BritishGP pic.twitter.com/QibDINkeUz
— 🗣 (@PeterInc_) July 18, 2021
Hinavec zahrbten
HINAVEC SI TI, KO SI OBRNIL HRBET SVOJI DOMOVINI.