Leclerc v dramatičnih kvalifikacijah in ponovitvi Monaka do pole positiona v Bakuju

0

Charles Leclerc [Ferrari]  je v kvalifikacijah pred dirko za VN Azerbajdžana premagal vso konkurenco in bo jutrišnjo dirko v Bakuju pričel z najboljšega startnega položaja. Monačan je bil za dobri dve desetinki sekunde hitrejši od Lewisa Hamiltona [Mercedes], tretje mesto pa je pripadlo Maxu Verstappnu [Red Bull].

Leclerc je v kvalifikacijah, ki so jih zaznamovale napake, trčenja in rdeče zastave dosegel čas 1:41.218, kar je bilo dve desetinki sekunde hitreje od Lewisa Hamiltona, medtem ko se je moral Max Verstappen zadovoljitit s tretjim mestom.

Leclerc je podobno kot na prejšnji dirki v Monaku najhitrejši čas dosegel že v prvem poskusu, nato pa so se kvalifikacije predčasno končale po trčenju Yukija Tsunode in Carlosa Sainza.

Za najboljšo trojico se je uvrstil Pierre Gasly [AlphaiTauri], medtem ko je Sainz na koncu zasedel peto mesto.

Šesti čas je postavil Lando Norris [Mclaren], vendar Britancu zaradi kršitve pravila rdeče zastave grozi kazen startnih mest.

Šele sedmo mesto je zasedel Sergio Perez v drugem Red Bullu, osmi pa je bil Yuki Tsunoda [AlphaTauri].

Najboljšo deseterico sta dopolnila še Fernando Alonso [Alpine] in Valtteri Bottas [Mercedes].

Daniel Ricciardo [Mclaren] bo dirko za VN Azerbajdžana pričel s 13. startnega mesta, potem ko je Avstralec tik pred zaključkom drugega dela kvalifikacij v tretjem ovinku trčil v zaščitno ograjo.

Kvalifikacije so že kmalu po začetku končale tudi za Lancea Strolla, ki je trčil v 15. ovinku in bo jutrišnjo dirko pričel z začelja startne vrste.