Lewis Hamilton z 92. zmago v karieri osvojil Portimao in podrl Schumacherjev rekord

0

Lewis Hamilton [Mercedes] je na stezi Algarve premagal vso konkurenco in s suvereno predstavo slavil veliko zmago na dirki za VN Portugalske v Portimau. Britanec je z 92. zmago v karieri presegel rekord Michaela Schumacherja in še povečal prednost v skupnem seštevku svetovnega prvenstva. Drugo mesto je na koncu zasedel Valtteri Bottas v drugem Mercedesu, tretji pa je bil Max Verstappen [Red Bull].

Hamilton je po kaotičnem dogajanju v prvih krogih, ko je na stezi Algarve pričelo rahlo deževati padel na tretje mesto, Britanec pa je nato vpostavil nadzor nad dirko in v 20. krogu v prehitevanju za zmago prehitel moštvenega kolega Valtterija Bottasa. Hamilton je nato do konca dirke zgolj še nadzoroval svoj položaj in prepričljivo prišel do nove zmage, s katero se je že povsem približal sedmemu naslovu svetovnega prvaka. Za dvojno zmago Mercedesa je z drugim mestom poskrbel Bottas, na oder za zmagovalce pa je stopil še Verstappen.

Za najboljšo trojico je dirko končal Charles Leclerc [Ferrari], zelo dobro peto mesto je osvojil Pierre Gasly [AlphaTauri].

Šesto mesto je zasedel Carlos Sainz [Mclaren], sedmi pa je bil Sergio Perez [Racing Point]. Mehičan je po trčenju z Verstappnom v prvem krogu dirke padel povsem na začelje, nato pa uprizoril lep povratek med dobitnike točk.

Osmo in deveto mesto sta Renaultu pripeljala Esteban Ocon in Daniel Ricciardo, zadnjo točko pa je osvojil Sebastian Vettel [Ferrari].

F1 2020 – VN PORTUGALSKE – DIRKA

Lewis Hamilton je s pole positiona startal dobro, vendar je kmalu po startu pričelo rahlo deževati in sledilo je kaotično dogajanje. V vodstvo se je prebil Carlos Sainz, Bottas pa je prehitel Hamiltona.

Po trčenju med Verstappnom in Perezom se je Mehičan zavrtel in padel na začelje startne vrste, Kimi Raikkonen pa se je iz 16. prebil na 6. mesto.

Dež je nato ponehal in v šestem krogu se je v vodstvo prebil Bottas, Sainza pa sta takoj napadla in prehitela tudi Hamilton in Verstappen. Po slabšem startu se je prebudil tudi Charles Leclerc, ki je prehitel oba Mclarna in se vrnil na 4. mesto.

V 12. krogu je v bokse kot prvi zapeljal Kimi Raikkonen, številni dirkači pa so se znašli v težavah s pnevmatikami. v 19. krogu sta trčila Lance Stroll in Lando Norris, krog kasneje pa je Hamilton na startno ciljni ravnini prehitel Bottasa in se vrnil v vodstvo dirke.

V 26. krogu je na postanek s tretjega mesta zapeljal Max Verstappen, Stroll pa je zaradi trčenje z Norrisom prejel kazen petih sekund. Hamilton si je hitro pripeljal nekaj sekund prednosti pred moštvenim kolegom, na tretjem mesto pa se je prebil Leclerc.

V 41. krogu je na postanek zapeljal tudi vodilni Hamilton, krog kasneje mu je sledil še Bottas in oba dirkača Mercedesa sta zanesljivo zadržala dvojno vodstvo na dirki.

Hamilton je do konca dirke zanesljivo nadzoroval položaj on brez veljih težav osvojil 92. zmago v svoji karieri. Za dvojno zmago Mercedesa je z drugim mestom poskrbel Valtteri Bottas, tretji pa je bil Max Verstappen.

Naslednja dirka bo čez teden dni v Imoli.