Navijači glasovali: Michael Schumacher je najbolj vplivna oseba v zgodovini F1

0

Sedemkratni svetovni prvak Formule 1 Michael Schumacher je bil po glasovanju navijačev na uradni spletni strani F1 imenovan za najvplivnejšo osebo v zgodovini elitnega razreda motošporta.

Formula 1 je rezultate glasovanja razkrila na dan 70. obletnice prve dirke za VN svetovnega prvenstva F1, ki se je zgodila v Silverstonu leta 1950.

Ferrarijeva legenda Michael Schumacher, ki ga v javnosti nismo videli vse od leta 2013, ko je v smučarski nesreči utrpel hude poškodbe glave, je v finalu glasovanja z 61 % glasov premagal nekdanjega šefa Formule 1 Bernieja Ecclestonea.

Nemec, ki še zmeraj drži rekorda tako po številu naslovov, kot po številu zmag, je v turnirskem sistemu glasovanja premagal nekdanje prvake Nikija Laudo, ​​Ayrtona Senno in Juana Manuela Fangioja ter ustanovitelja ekipe Ferrari Enza Ferrarija.