Bottasu prvi dan testiranj, vrnitev Ocona, trčenje Vettla

0

Valtteri Bottas [Mercedes] je postavil najhitrejši čas prvega dne posezonskih testiranj, ko potekajo na dirkališču Yas Marina v Abu Dabiju. Finec je bil za slabo sekundo hitrejši od Sebastiana Vettla [Ferrari], tretje mesto pa je zasedel Daniil Kvyat [Toro Rosso].

V Abu Dabiju so se danes pričela posezonska testiranja, na katerih dirkači preizkušajo Pirellijeve pnevmatike, s katerimi bodo dirkali v sezoni 2020…

Dominacijo Mercedesa na stezi Yas Marina je prvi dan testiranj nadaljeval Valtteri Bottas, ki je bil skoraj sekundo hitrejši od Sebastiana Vettla. Dirkač Ferrarija je sicer vodil večji del dneva, popoldne pa se je Nemec zavrtel po trčenju s Sergiem Perezom ob zaviranju v 11. ovinek.

Za volanom Renaulta je debitiral Esteban Ocon, ki bo v prihodnjem letu v francoski ekipi zamenjal Nica Hulkenberga. Mladi Francoz je v svojem prvem delovnem dnevu odpeljal 77 krogov, dan pa sklenil na osmem mestu.

Prvi testni dan se je zaradi tehničnih težav predčasno končal za Kimija Raikkonena [Alfa Romeo].