Hamilton z dodatnim postankom dobil Madžarsko bitko in osvojil Hungaroring

Lewis Hamilton je po izjemnem boju z Maxom Verstappnom premagal vso konkurenco in slavil veliko zmago na dirki za VN Madžarske na Hungaroringu. Britanec je po zaslugi dodatnega postanka v boksih, uspel streti hud odpor Verstappna, ki se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Tretje mesto je z velikim zaostankom osvojil Sebastian Vettel (Ferrari).

Max Verstappen je vodil večji dirke, nato pa je Mercedesu uspela sijajna strateška poteza, saj je Lewis Hamilton zapeljal na drugi postanek v boksih, Britanec pa je izkoristil prednost svežih pnevmatik in se pet krogov pred koncem prebil v vodstvo.

Tretje mesto je osvojil Sebastian Vettel s Ferrarijem, ki pa je za zmagovalcem zaostal že več kot minuto.

Za najboljšimi tremi se je uvrstil Charles Leclerc v drugem Ferrariju, odlično peto mesto pa je zasedel Carlos Sainz z Mclarnom.

Šesti je bil Pierre Gasly (Red Bull), zelo dober sedmi pa Kimi Raikkonen (Alfa Romeo).

Valtteri Bottas je po trčenju v prvem krogu dirko za VN Madžarske končal šele na osmem mestu, najboljšo deseterico pa sta dopolnila še Lando Norris (Mclaren).

Max Verstappen je s pole positiona startal suvereno in je v prvi ovinek zapeljal na prvem mestu, medtem ko je Bottas startal bistveno slabše. Na drugo mesto se je tako prebil Hamilton, Bottas pa je s prednjim krilcem še trčil v zadnjo levo pnevmatiko Leclerca. Finec je moral na postanek, kar je pomenilo, da je padel na začel je štartne vrste.

Verstappen je v prvem delu dirke brez težav ohranjal vodstvo, toda Hamilton mu je tesno sledil. Nizozemec je na postanek zapeljal v 25. krogu, medtem ko je Hamilton ostal na stezi še dodatnih šest krogov. Britanec se je na stezo vrnil z zaostankom dobrih petih sekund, nato pa je hipoma nanizal nekaj hitrih krogov in se povsem približal Verstappnu.

Hamilton ni okleval z napadom in dirkač Mercedesa je s pomočjo DRS-a v prvi ovinek zapeljal vzporedno z Verstappnom.

Sledil je boj kolo ob kolesu skozi naslednjo sekcijo ovinkov, toda Verstappen ni popustil in je zadržal vodstvo, medtem ko je Hamilton zapeljal s steze.

Verstappen je ubranil prvi napad, pri Mercedesu pa so takoj reagirali in Hamiltona še drugič poklicali v bokse.

Britanec je s svežimi pnevmatikami hitro topil Verstappnovo prednost in ga pet krogov pred koncem brez večjih težav tudi prehitel.

Hamilton je tako po sijajni taktični potezi svoje ekipe slavil pomembno zmago, s katero je še povečal prednost v točkovanju svetovnega prvenstva.

V predzadnjem krogu je v internem obračunu obeh dirkačev ekipe Ferrari Sebastian Vettel prehitel Charlesa Leclerca in se prebil na tretje mesto.

REZULTATI

1 44 United KingdomLewis Hamilton Mercedes Mercedes 70 1:35’03.796 2 25
2 33 Netherlands Max Verstappen Red Bull Honda 70 1:35’21.592 17.796 17.796 2 19
3 5 Germany Sebastian Vettel Ferrari Ferrari 70 1:36’05.229 1’01.433 43.637 1 15
4 16 Monaco Charles Leclerc Ferrari Ferrari 70 1:36’09.046 1’05.250 3.817 1 12