2. Prosti trening: Mercedes pred Ferrarijem

Valtteri Bottas [Mercedes] je bil najhitrejši na drugem prostem treningu pred dirko za VN Velike Britanije na dirkališču Silverstone. Finec je bil za 70 tisočink sekunde hitrejši od svojega moštvenega kolega Lewisa Hamiltona, tretji pa je bil Charles Leclerc [Ferrari], ki je zaostal za slabi dve desetinki.

Oba dirkača Mercedesa sta že na samem začetku prevzela pobudo, Bottas pa je v simulaciji kvalifikacij dosegel čas 1:26.732, kar je zadoščalo za najhitrejši čas prvega dirkaškega dne v Silverstonu. Kljub najhitrejšemu času pa trening za Mercedes ni minil brez težav, saj je moral Bottas zaradi tehničnih težav svojega bolida izpustiti večji del simulacije dirke.

Drugo mesto je zasedel Lewis Hamilton [Mercedes], ki sta mu sledila oba dirkača ekipe Ferrari, Charles Leclerc pa je bil tokrat hitrejši od svojega moštvenega kolega Sebastiana Vettla.

Peti čas treninga je dosegel Pierre Gasly [Red Bull], medtem ko je njegov moštveni kolega Max Verstappen osvojil sedmo mesto. Med oba dirkača ekipe Red Bull se je uvrstil še Lando Norris [Mclaren], osmi pa je bil Britančev moštveni kolega Carlos Sainz.

Najboljšo deseterico sta dopolnila še Alexander Albon [Toro Rosso] in Sergio Perez [Racing Point]

3. prosti trening bo jutri ob 12:00