Rosberg: Žal mi je, toda Ricciardo si je kazen zaslužil

Nico Rosberg je prepričan, da je jeza Daniela Ricciarda po kazni, ki jo je Avstralec prejel na zadnji dirki v Franciji neupravičena. Po mnenju svetovnega prvaka iz sezone 2016 si je namreč Ricciardo kazen zaslužil.

Avstralski dirkač je sicer dirko v Franciji končal na sedmem mestu, po dvojni kazni zaradi incidenta v zadnjem krogu, pa je dirkač Renaulta padel na 11. mesto.

Čeprav je bil Ricciardo nad odločitvijo komisarjev močno razočaran pa Nico Rosberg meni, da je bila tokrat kazen upravičena.

Žal mi je, da moram to reči, toda Ricciardo si je tokrat kazen zaslužil. Seveda moramo pohvaliti njogov borben duh, toda dvakrat si je privozil prednost tako, da je zapeljal s steze. Šlo je za očitno kršenje pravil in komisarji niso mogli sprejeti drugačne odločitve.