Bottas v plesu tisočink premagal Hamiltona, Mercedes v prvi startni vrsti

3

Valtteri Bottas [Mercedes] je z odličnim krogom v zaključnem delu kvalifikacij za vsega 23 tisočink sekunde premagal svojega moštvenega kolega Lewisa Hamiltona in bo dirko za VN Kitajske v Šanghaju pričel z najboljšega startnega položaja. Tretje mesto je osvojil Sebastian Vettel [Ferrari], ki je zaostal tri desetinke.

Bottas je v napetem boju Mercedesovih dirkačev s časom 1:31.547 za 23 tisočink sekunde prehitel Hamiltona, medtem ko je Vettel na tretjem mestu zaostal tri desetinke sekunde.

Za najboljšo trojico bo dirko pričel Charles Leclerc, ki je za tretjim mestom zaostal za pičlih 17 tisočink sekunde, medtem ko je Max Verstappen [Red Bull] zasedel peto mesto.

Pri Red Bullu so si ob zaključku kvalifikacij privoščili veliko napako, saj Max Verstappen in Pierre Gasly zaradi izteka časa nista mogla opraviti zadnjega hitrega poizkusa, dirko pa bosta pričela iz tretje startne vrste.

Daniel Ricciardo je tokrat v internem boju ekipe Renault premagal Nica Hulkenberga, dirkača francoske ekipe pa bosta startala kot 7. in 8.

Med najboljšo deseterico sta se uvrstila še oba dirkača ekipe Haas, ki pa podobno kot Red Bulla, ob zaključku kvalifikacij nista uspela prevoziti hitrega kroga.

Kvalifikacije se tokrat niso razpletle najbolje za ekipo Alfa Romeo. Medtem ko je Antonio Giovinazzi zaradi težav s pogonskim sklopom izpadel že v prvem delu kvalifikacij, je Kimi Raikkonen osvojil 13. mesto.

Po dobri formi na prostih treningih so nekoliko razočarali tudi pri ekipi Mclaren, saj bosta Carlos Sainz in Lando Norris jutrišnjo dirko pričela šele s 14. in 15. startnega mesta.

Dirka bo v nedeljo ob 08:10