Hamilton z rekordom kroga na pole, Ferrari poražen

Lewis Hamilton [Mercedes] je z novim rekordom steze v Melbournu osvojil šesti zaporedni pole position pred dirko za VN Avstralije. V dominantni predstavi Mercedesa je Britanec za dobro desetinko sekunde ugnal svojega moštvenega kolega Valtterija Bottasa, medtem ko je Sebastian Vettel na tretjem mestu s Ferrarijem zaostal velikih sedem desetink sekunde.

Za najboljšo trojico bo dirko pričel Max Verstappen [Red Bull], ki se je uvrstil med oba dirkača Ferrarija, za najboljšimi tremi ekipami pa bosta startala oba dirkača ekipe Haas, Romain Grosjean in Kevin Magnussen.

Nekoliko presenetljivo sta v drugem delu kvalifikacij izpadla oba dirkača ekipe Renault, medtem ko je najprijetnejše presenečenje pripravil mladi Lando Norris z Mclarnom, ki je kvalifikacije končal na 8. mestu.

Med najboljšo deseterico sta se uvrstila še Kimi Raikkonen [Alfa Romeo] in Sergio Perez [Racing Point].

Po veliki taktični napaki ekipe Red Bull je že v prvem delu kvalifikacij izpadel Pierre Gasly, ki bo jutrišnjo dirko pričel s 17. startnega mesta.

Zadnji mesti sta bili znova rezervirani za ekipo Williams. Robert Kubica je v svojem zadnjem hitrem poizkusu trčil v zaščitno ogrado in bo dirko za VN Avstralije pričel s povsem zadnjega startnega mesta.

Dirka bo jutri ob 06:10.