F1 2019: VN Avstralije – Ocene dirkačev

Za nami je prva dirka nove sezone Formule 1 in čas je za prve ocene dirkačev v letu 2019…

Valtteri Bottas – Mercedes, Ocena: 9,5/10 Po slabi formi v lanski sezoni, je Bottas leto 2019 začel na najboljši možni način. Finec je v kvalifikacijah sicer zaostal za moštvenim kolegom, na dirki pa suvereno opravil z vso konkurenco.

Lewis Hamilton – Mercedes, Ocena: 7/10, Potem ko je Hamilton z rekordom steze blestel na sobotnih kvalifikacijah, je bil na dirki neprepoznaven. Britanec je vodstvo izgubil že po nekaj metrih in čakala ga je le še dolga pot do drugega mesta.

Max Verstappen – Red Bull, Ocena: 9/10 Nizozemec je v nasprotju z lani, novo sezono začel zelo prepričljivo. Verstappen je z zrelo vožnjo prehitel oba dirkača Ferrarija in Hondi pripeljal prve stopničke v hibridni eri.

Sebastian Vettel – Ferrari, Ocena: 6/10, Vettel je kljub slabemu startu uspel ubraniti tretje mesto, a je v nadaljevanju dirke moral priznati premoč Maxu Verstappnu, medtem ko je Leclercov napad preprečil Ferrarijev komandni pult.

Charles Leclerc – Ferrari, Ocena: 6/10, Zagotovo bi si mladi Monačan želel drugačen debi v rdečem bolidu, tako pa se je Leclerc celoten vikend spopadal s številnimi težavami. Mladi dirkač je pravi ritem našel šele ob koncu dirke, a po ukazu iz boksov ni smel napasti svojega moštvenega kolega.

Kevin Magnussen – Haas; Ocena: 8/10; Magnussen je  soboto izgubil kvalifikacijski dvoboj proti moštvenemu kolegu, nato pa mu je uspelo že v uvodnem delu dirke prehiteti Grosjeana, kar je Danca popeljalo na pozicijo “best of the rest”.

Nico Hulkenberg – Renault; Ocena: 8/10; Po nepričakovanem izpadu v Q2, se je Hulkenberg z odličnim startom vrnil v igro in dirko končal tik za Kevinom Magnussenom.

Kimi Raikkonen – Alfa Romeo Racing; Ocena: 7,5/10; Finčev premierni vikend v bolidu Alfe Romeo je minil relativno mirno, Raikkonen pa je s konstanto vožnjo svojo ekipo brez večjih težav popeljal v prvo deseterico.

Lance Stroll – Racing Point; Ocena: 7,5/10; Po izpadu v Q1 je le malokdo pričakoval, da bo Lance Stroll dirko končal med dobitniki točk. Mladi Kanadčan je z drugačno strategijo storil prav to in osvojil prve točke po lanski dirki v Monzi.

Daniil Kvyat – Toro Rosso; Ocena: 7/10; Kvyat je ob svojem povratku v Formulo 1 ponudil borbeno predstavo, v kateri je ugnal tudi dirkača A-ekipe Red Bulla Pierra Gaslya. Mladi ruski dirkač je osvojil zadnjo razpoložljivo točko in Melbourne zapušča več kot zadovoljen.

Pierre Gasly – Red Bull; Ocena: 5/10; Potem ko je Gasly zaradi taktične napake svoje ekipe izpadel že v kvalifikacijah, smo od mladega Francoza pričakovali hiter preboj v ospredje, kot nam jih je v preteklosti že večkrat ponudil Max Verstappen, kar pa se ni zgodilo.

Lando Norris – Mclaren; Ocena: 7/10; Po odličnih kvalifikacijah je mladi Britanec tudi dirko začel zelo dobro. Po postanku v boksih je Norris obtičal za Antoniem Giovinazzijem in upanja za prve točke je bilo konec.

Sergio Perez – Racing Point; Ocena: 6,5/10; Po dobrih kvalifikacijah je bil tudi Mehičan žrtev zgodnjega postanka in posledičnih težav s prometom na stezi.

Alexander Albon – Toro Rosso; Ocena: 6/10; Albon je prvo dirko v svoji karieri pričel povsem solidno, upanje na točke pa je tudi njemu odnesel “vlak” za Alfo Romeo Antonia Giovinazzija.

giovinazzi

Antonio Giovinazzi – Alfa Romeo Racing; Ocena: 5/10; Italijan se je po letu premora vrnil na startno vrsto Formule 1, njegov povratek pa bi težko označili kot uspešen. Po slabih kvalifikacijah je na dirki poizkušal z eksperimentalno strategijo, ki pa se ni izšla po njegovih željah.

George Russell – Williams; Ocena: 8/10; Kljub temu, da je Russell v Formuli 1 debitiral z ekstremno slabim Williamsom, je mladi Britanec svoj debi izpeljal zelo dobro. Celoten vikend je bil bistveno hitrejši od svojega moštvenega kolega, ki mu ni prišel niti blizu.

Robert Kubica – Williams; Ocena: 3/10; Trčenja, pomanjkanje ritma in zaostanek večih krogov. Kubica bi si težko predstavljal slabši povratek v Formulo 1.

BREZ OCENE: Daniel Ricciardo, Carlos Sainz, Romain Grosjean.