Sebastian Vettel [Ferrari] je bil najhitrejši ne prvem dnevu posezonskih testiranj v Abu Dhabiju, kjer moštva preizkušajo Pirellijeve pnevmatike za sezono 2019.
Vettel, ki je v svoji zadnji vožnji Ferrarijevega bolida SF71H odpeljal 68 krogov, je bil s časom 1:36.812 za štiri desetinke sekunde hitrejši od Valtterija Bottasa v Mercedesu. Dirkač Ferrarija je sicer po dobrih treh urah izgubil nadzor nad svojim Ferrarijem in v prvem ovinku trčil v zaščitno ogrado.
V bolidu Force Indie je svoj debi dočakal Lance Stroll, ki je prvi testni dan končal na tretjem mestu, tik pred Maxom Verstappnom v Red Bullu.
Po 17. letih se je za volan Sauberjevega bolida vrnil Kimi Raikkonen, ki je s C37 odpeljal 102 kroga. Finec je zasedel 11. mesto, dan pa je slabo uro pred koncem končal zaradi mehanske okvare svojega bolida.

Premiero v moštvu Williams je dočakal tudi svetovni prvak F2 George Russell, medtem ko je testni dirkač ekipe Haas Pietro Fittipaldi, zaradi okvare pogonskega sklopa odpeljal zgolj 42. krogov.
Jutri bo v Abu Dhabiju potekal še drugi dan testiranj.
Day 1 of @F1 #F1Testing at @ymcofficial completed! Here are all the results! 🏁#AbuDhabiTest pic.twitter.com/XlwGXDIsDz
— Pirelli Motorsport (@pirellisport) November 27, 2018
Day 1 is a wrap! 128 laps completed for @HulkHulkenberg today and that’s his 2018 season done ✅
We, however, will be back tomorrow, with @ArtemMarkelov6 taking the wheel of the R.S.18!#RSspirit #F1Testing pic.twitter.com/nKQu7fc2Ly
— Renault Sport F1 (@RenaultSportF1) November 27, 2018
Kimi Räikkönen’s test with Sauber ended* with a mechanical issue
Kimi still did over 100 laps with C37 👏🏻!
(*not confirmed that if his test is ended)#Kimi7 #F1Testing #AbuDhabiGP #AlfaRomeo #Sauber pic.twitter.com/eEU5pC2I1Z
— Kimi Räikkönen #7 (@FansOfKR) November 27, 2018