Daniel Ricciardo najhitrejši ob začetku VN Bahraina

Daniel Ricciardo je bil najhitrejši na prvem prostem treningu pred VN Bahraina. Avstralec je najboljši čas postavil tik pred koncem in je bil za dobre tri desetinke sekunde hitrejši od Valtterija Bottasa (Mercedes). Tretji je bil Kimi Raikkonen s Ferrarijem. Max Verstappen je zaradi okvare turbo komponente pogonskega sklopa prvi trening preživel v garaži.

Pričakovano je dirkače v Bahrainu pričakalo toplo in sončno vreme s temperaturami nad 30° C. Ker start tako kvalifikacij, kot dirke po sončnem zahodu, prvi prosti trening z vidika pridobivanja podatkov ni tako relevanten in posledično se dirkačem ni pretirano mudilo na stezo, kljub temu pa smo bili že takoj priča zanimivemu dogajanju.

Pri Mclarnu so ob začetku prostega treninga opravili še nekaj aero testov

Že v instalacijskem krogu je Maxa Verstappna doletela težava s turbo komponento pogonskega sklopa, Nizozemec pa je moral svojega Red Bulla parkirati ob stezi tik pred uvozom v bokse.

Sledila je prva serija hitrih krogov in oba dirkača Mercedesa sta s soft različico Pirellijevih pnevmatik takoj zasedla vrh razpredelnice. Sledila sta jima oba dirkača Ferrarija, ki pa sta svoj čas postavila na medium različici. Na progi sta se medtem zavrtela Charles Leclerc in Lance Stroll, Kanadčan pa se je po radijski zvezi pritoževal tudi nad težavami z menjalnikom.

Hamilton in Bottas sta medtem nadaljevala z nizanjem hitrih krogov na soft pnevmatikah, Britanec se je ustavil pri času 1:32.532, njegov moštveni kolega pa je zaostal slabe pol sekunde. Na tretje mesto se je prebil Stoffel Vandoorne z Mclarnom, ki je prav tako dirkal s soft različico Pirellijevih pnevmatik.

Carlos Sainz je bil v uvodnem delu treninga zelo nezadovoljen z obnašanjem svojega Renaulta R.S.18

Sledila je druga serija hitrih krogov in časi so hitro padali. Lewis Hamilton je po najhitrejšem prvem sektorju storil napako, Valtteri Bottas pa je s časom 1:31.364 prevzel vodstvo. Raikkonen je za svojim rojakom zaostal slabo desetinko sekunde, Vettel pa še nekaj tisočink več. Tik pred koncem treninga je Daniel Ricciardo še za tri desetinke izboljšal Bottasov čas in Red Bull postavil na vrh razpredelnice.

Drugi prosti trening bo ob 17:00 po slovenskem času.