
Kot smo že poročali se saga počasi približuje koncu domine pa so se začele končno podirati. Bolj ali manj je jasno, da bomo v naslednji sezoni dočakali partnerstvo Mclaren-Renault s Fernandom Alonsom. Honda bo svoje agregate dobavljala ekipi Torro Rosso, Carlos Sainz pa odhaja v Renault.
Mclaren bo s francoskim proizvajalcem sklenil triletno pogodbo kar pomeni, da bo Renault svoje motorje v Woking dobavljal najmanj do konca sezone 2020, torej vse di napovedane spremembe pravilnika.
Vstop Renaulta je zadovoljil tudi pričakovanja Fernanda Alonsa, ki naj bi pristal na nekoliko nižjo plačo, pri britanski ekipi pa naj bi ostal še vsaj dve sezoni.
Carlos Sainz posledično odhaja iz ekipe Torro Rosso in se bo pridružil Nicu Hulkenbergu pri Renaultu, po vsej verjetnosti še v letošnji sezoni na VN Malezije v Sepangu. Jolyon Palmer se s tem poslavlja od Formule 1, v Torro Rosso pa prihaja nov velik up Red Bulla Piere Gassly.